28 Şubat

Bugün 1000 yıl sürecek dedikleri 28 Şubat!
Efendim hafıza-i beşer nisyan ile maluldur.
Bugünü unutturmamak ise boynumuzun borcudur.

Genel Başkanı Merhum Erbakan Hocamızın olduğu Refah Parti’sinin 1995’de birinci parti olarak çıkması sonucunda TÜSİAD, medya ve din düşmanı askerlerin kirli ittifakıyla tezgahlanan oyun 28 Şubat 1997’de postmodern darbe olarak sonuçlanmıştır.

Peki bugünü yani 28 Şubat’ı neden unutturmayacağız?

-En başta annelerimize, bacılarımıza yapılan başörtüsü zulmü için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-İmam Hatipler kapatıldığı için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e getirilen öğrenme yasağı için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Mütedeyyin oldukları gerekçesi ile ekmek kapılarından olan büyüklerimiz için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Salt dini faaliyette bulundukları gerekçesi ile kapatılan ve mal varlıklarına el konulan vakıflarımız, derneklerimiz için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Dostmodern Darbe’nin Mimarı Fettulllah Gülen’in, Erbakan Hocamıza ithafen “Becemediniz artık bırakın” , Kanal D’de ise “Asker bazı sivil kesimlerden daha demokrat” dediği için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Güven Erkaya’nın “İrtica, PKK’dan daha tehlikelidir” dediği için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-28 Şubat sürecinde bankalardan dolaylı olarak bizim cebimizden alınan 46 milyar dolar için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

-Darbe sürecinde Türkiye genelinde fişlenen 6 milyon insan için unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Elhamdülillah bugün 28 Şubat bitti çünkü bizler ” وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ “, “O hâlde gevşemeyin ve üzülmeyin! Eğer (gerçekten) mü’min kimseler iseniz, en üstün olanlar sizsiniz!” ayetine iman etmişiz kimseler olarak diyoruz ki “Lâ Gâlibe İllallah”, “Allah’tan başka galip yoktur.”

Fettullah GÜLEN’in “Beceremediniz artık bırakın” dediği dönemde Merhum Erbakan Hocamızın Başbakan olduğu 54.hükümette 11 ay gibi kısa sürede yapılanların bir kısmı aşağıdadır.

1- Asgari ücrette % 100’den fazla artış sağlandı.

2- Refah-Yol döneminde memurlara % 102.5 maaş zammı yapıldı. O yıl enflasyon oranı % 65 olarak gerçekleşmişti. Buna göre memurun alım gücü % 37.5 kadar artırılmıştı.

3- 54. hükümet Refah-Yol 1996 tarihinde asgari ücreti 210 dolar olarak tespit etmiş ve işçilere o güne kadar verilen en yüksek asgari ücreti ödemiştir.

4- Emeklilerin maaşlarında enflasyonun üstünde % 51 reel artış sağlandı.

5-Refah-Yol döneminde denk bütçe yapıldı. Faize ödenmesi gereken miktarlar, bir evvelki yılın 18.5 milyar dolarına mukabil, 12 milyar dolara indirildi. Fark, 6.5 milyar dolar.

6- ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Japonya, Kanada, Almanya’nın oluşturduğu G-7’lerin karşısında, Türkiye, İran, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Malezya, Mısır ve Nijerya’yı içine alan D-8’ler kuruldu. Bu bir nevi İslam ekseninin yeniden oluşması demekti.

28 Şubat’ı unutmadık ve unutturmayacağız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir