Kurucaovalılar Buluşma Gününün ardından

Merhabalar,

Bu hafta 6.cısı düzenlenen Geleneksel Kurucaovalılar Buluşma Günü Malatya’daydım.Cumartesi öğle vakitlerinde Kurucaova’daydım.Daha önce 2 defa katılmıştım.Bu yıl ki program daha önce katıldıklarıma nazaran daha güzeldi.Gerek sahne dekoru gerek sunum gerekse yemek yönünden.Sahne dekoru ve sunum açısından Malatya Vuslat TV’yi tebrik etmek gerek.

Bu yıl ki programa Malatya Milletvekilleri Hüseyin Cemal AKIN,Mustafa ŞAHİN,Doğanşehir Belediye Başkanı,Sürgü Belediye Başkanı,Ak Parti Malatya İl Başkanı,Şanlıurfa Gaziantep Mersin’de
bulunan Malatyalılar dernek yöneticileri,çevre köy muhtarları, ve Şanlıurfa’dan,Gaziantep’ten,Mersin’den gelen Kurucaovalılar yanı sıra konser için Mahmut TUNCER ve Adıyamanlı sanatçı Hamido katıldı.

Program Beldemiz Belediye Başkanı Mehmet KARAKAŞ’ın duygusal konuşmasıyla başladı.Protokol konuşmalarının ardından programa katılanlara köyümüzün meşhur kuru fasulyesi ikram edildi.Progaram Mahmut TUNCER ve Adıyamanlı sanatçı Hamido’nun konserleriyle son buldu.

Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi birlik,beraberliğimizi pekiştiriyor ve sıla-i rahim yapmamıza vesile oluyor.Malatya’nın Büyükşehir olması sebebiyle beldemiz Doğanşehir’e bağlı muhtarlık haline geldi.Bu buluşmanın geleneksel olarak düzenlenmesi için Milletvekillerimiz Hüseyin Cemal AKIN,Mustafa ŞAHİN’den söz aldık.

Sözlerime son vermeden önce emeği geçen başta Beldemiz Belediye Başkanı Mehmet KARAKAŞ’a ve tüm belediye personeline çok teşekkür ederim.Gelecek buluşmada görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir