Gündeme dair

Bakıyorumda herkes Mısır,Suriye için lanetler okuyor,profil fotoğraflarını değiştiriyor,sokaklara çıkıp protestolar yapıyor,evlerindeki rahat koltuklarından Twitter ve Facebook üzerinden destanlar yazıyor.
Biraz gerçekçi olmak lazım klavye müslümanlığı bırakalım.Taklidi imandan tahkiki imana doğru yol alalım.Biliyoruz ki Mısır’da ki katliamada Suriye’de ki katliamada Rusya,Abd,Almanya,Çin gibi Dünya’da söz sahibi olan ülkeler destek veriyor.

Müslüman devletler dünyada söz sahibi olamadıktan sonra boş.Bugün teknolojide tamamen bu devletlere bağlıyız.Sadece teknoloji değil giyindiğimiz giysiler ayakkabılar,kullandığımız temizlik malzemesinden tut yediğimiz meyve-sebzelerde bile yabancı devletlerin izi var.(Bakınız:IBM,Adidas,Nike,Unielever,Genetiği değiştirilmiş İsrail tohumları vb.)

Madem protesto yapıyorsunuz kullandığınız elektronik eşyaları,giyecekleri,yiyecekleri atın kullanmayın.Ama yapamazsınız müslümanların ürettiğin alternatif birşey yok çünkü.

Velhasıl kelam elinizdeki iphonelarla,samsunglarla,Amerikalının yapmış olduğu Facebook’tan durum bildirip protesto yapmayın.

Rabbim Alak suresinde “اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ Yaratan Rabbinin adıyla oku! ” buyuruyor.
Çalışın,üretin bu devletleri size bağımlı hale getirin ondan sonra protesto yapın.

One thought on “Gündeme dair

  1. Sızlanmak yerine üretmek lazım. Ki böylece kendiliğinden çözülür sorunlar. Hakiki boyuta ulaşır protestolar. Burada çalışkan ve üretken beyinlere büyük iş düşüyor. Mesela sana =) Ancak kendi eşyamızı kendimiz üreteceğimiz güne kadar, mümkün mertebe bu markalara bulaşmamalıyız. Misal ben çamaşır ve bulaşık makinası için deterjanımı evde kendim yapıyorum. Senin gibi başarılı kardeşlerimizden de yerli makinalar üretmelerini bekliyorum. Şunu unutmamalıyız, almazsan ölmezsin ama alırsan ölürler. Müslümanlar laf kalabalığını bırakıp harekete üretime geçmeliler ve netice alma gününe kadar da “almazsam ölmem ama alırsam ölürler” düşüncesini taşımalılar kanaatimce.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir